Юношите на Нефтохимик с бронзови медали от туринр в Сандански

Отборът U17 на Нефтохимик спечели бронзовите медали на силния международен турнир в Сандански, който се проведе от 12 до 16 февруари. В „малкия“ финал момчетата на Господин Господинов се наложиха над Локомотив Сф след изпълнения на дузпи, а в редовното време срещата завърши 1:1.

В своята група бургаските футболисти се справиха перфектно, след като записаха две победи и едно равенство. В първия си мач „зелените“ победиха Локомотив Сф с 2:1 след попадения на Христо Янков и Йолиан Иванов. Във втората си среща бургаските играчи завършиха 0:0 с отборът на Пирин (Благоевград), а в третата си среща победиха Славия с 1:0, като попадението бе дело на Йолиан Иванов. Така с равни точки с Пирин, жребият трябваше да определи кой ще играе на финал и кой ще се бори за третото място. За жалост Нефтохимик нямаше късмет при този жребии и трябваше да се примири с двубои за бронзовите медали.

В битката за третото място срещу Локомотив Сф лотарията на дузпите определи победителят. През първото полувреме Локомотив поведе, но с попадение на Васил Ангелов Нафтата изравни през втората част, а този резултат 1:1 се запази до края. При дузпите Нефтохимик направи два пропуска, а „железничарите“ три и така бронзовите медали бяха спечелени от Нефтохимик.