Донарума и Сусо измъкнаха Милан на “Олимпико” (видео+галерия)

Отборът на Милан стигна до равенство 1:1 в гостуването си на Лацио на “Олимпико” от 24-ия кръг на Серия “А”. “Росонерите” имаха огромен шанс в този мач, в който почти през цялото време се защитаваха, но въпреки това успяха да се доберат поне до точка. Лукас Билия даде преднина на “орлите” в 45-ата минута от дузпа, но Сусо възстанови равенството в 85-ата минута. Огромен принос за това реми има и вратарят на гостите Джанлуиджи Донарума, който направи куп спасявания и обезкуражи нападателите на домакините.
Лацио - Милан 1:1
Лацио започна срещата вихрено и зареди атака след атака към вратата на съперника. Още във 2-ата минута Балде Кейта напредна и стреля, но в ръцете на вратаря. След това в 11-ата минута Лукас Билия отправи бомбен шут и отново Джанлуиджи Донарума трябваше да се намесва. В 14-ата минута пък Чиро Имобиле бе изпуснат да стреля с глава, но покрай вратата, а пет минути по-късно бърза атака на “орлите” завърши с изстрел на Кейта, който обаче отново бе твърде слаб, за да затрудни стража на съперника.

Домакините тотълно владееха инициативата и продължиха с пропуските и в следващите минути. Първо Фелипе Андерсон отправи опасен изстрел. След това в 25-ата минута отново Кейта тества Донарума, който отново спаси. Минута по-късно пък грешка в отбраната на гостите изведе Имобиле в наказателното поле, но Иняцио Абате с решителна намеса попречи на нападателя да отправи хубав удар. В 28-ата минута Донарума се прояви за пореден път като спаси изстрел отблизо на Уесли Хут, а при последвалия рикошет и късметът бе на страната на “росонерите” и топката тупна до гредата.
Едва в 29-ата минута Милан създаде единствената си по-добра атака за полувремето. Тогава Лукас Окампос напредна в наказателното поле и стреля, но без да затрудни вратаря.

В същото време Лацио продължаваше да бъде много активен в предни позиции и в 37-ата минута отново Имобиле отправи опасен шут, но отново не успя да преодолее вратаря. В 45-ата минута нападателят обаче хитро се освободи в пеналта и бе препънат от Донарума за дузпа. Лукас Билия пък изпълни безупречно наказанелния удар и откри резултата в мача - 1:0.
Второто полувреме не бе чак толкова атрактивно, но отново Лацио бе по-активният тим. В 53-ата миунта хубава контраатака завърши с шут на Фелипе Андерсон над вратата.

В 68-ата минута обаче Милан претендира за дузпа след като Абате бе изблъскан от Сенад Лулич в наказателното поле, но съдията подмина ситуацията с мълчание.
В 76-ата минута Лацио организира поредната си хубава атака и отново Андерсон стреля в близкия ъгъл, но прати кълбото встрани от вратата. Минута по-късно Имобиле стреля с глава отблизо, но твърде слабо, за да затрудни Донарума. В 80-ата минута Милинкович-Савич реши да опита техничен удар от границата на пеналта и не бе никак далеч от попадението. В 83-ата минута пък Лулич изведе прекрасно Имобиле, но отново Донарума попречи да се стине до нов гол.
Вместо да се стигне до нов гол в полза на Лацио обаче се случи точно обратното. В 85-ата минута Сусо получи ва границата на  наказателното поле и между трима защитници успя да стреля в далечния ъгъл на вратата и да отбележи за 1:1.

Така Двата тима направиха нележлано реми и запазват досегашните си места в класирането. Лацио остава на 6-ата позииця с 44 точки, докато Милан е 7-ми с 41 точки.