Уелс приема последния снукър турнир от "Домашните нации"

Откритото първенство на Уелс е последната спирка на новия квартет от турнири в световния снукър тур - "Домашните нации". В началото на сезона Бари Хърн обяви, че подновеният English Open, Northern Ireland Open, Scottish Open и Welsh Open ще формират въпросните серии "Домашни нации".

Играчите бяха изкушени от потенциалната меганаграда от 1 милион паунда, която щеше да прибере евентуалният победител във всички четири турнира.

Само че в Манчестър спечели Уенбо Лян, в Белфаст - Марк Кинг, а в Глазгоу - Марко Фу, така че шампионът от Уелс ще разчита само на чека за 70 хиляди паунда за победителя.

128 играчи, сред които и двама аматьори с уайлдкард, се впускат в ожесточена битка за трофея в Уелс, а "Евроспорт" ще излъчва на живо най-интересните сблъсъци.

Първите четири кръга се провеждат във формат 4 от 7 фрейма, а мачовете стават по-дълги от четвъртфиналите. Те са до спечелване на 5 от 9, полуфиналите са до 6 от 11, а финалът - до 9 от 17.

Единствено Откритото първенство на Уелс бе вече съществуващ турнир, който е приобщен към, а не специално създаден да бъде част от "Домашните нации".

Дебютното събитие там е през 1992 година, а настоящият шампион е Рони О'Съливан, който през 2016 година надви Нийл Робъртсън с 9:5 във финала.
Преките предавания на "Евроспорт" от Кардиф започват от 15 часа, а вечерната сесия е от 21:00 наше време.