"Сините" разбиха с 9:2 "червените" на футзал

Отборът на Левски София - Запад разби с 9:2 ЦСКА Футзал в дербито по футзал от 12-ия кръг на столичното първенсто.

Първият двубой помежду им през този сезон бе далеч по интригуващ и завързан, като Левски отново бе победител, но само с 6:5. В този мач л"сините" бяха по-концентрирани, по-клинични в атака и се поздравиха с убедителна победа над вечния съперник.

"Червените" все пак успяха да поведат в резултата през първата част, но "сините" обърнаха развоя на срещата до края на полувремето с 3 безответни гола. След почивката Левски добавиха нов гол към актива си, а ЦСКА намалиха за 2:4 не след дълго. До края на мача левскарите вкараха нови 5 гола и оформиха крайното 9:2.

За състава на Левски точни бяха Мартин Марков – 3, Даниел Несторов – 3, Йосиф Шутев – 2 и един добави Влади Бахъров.

Сините продължават да следват плътно временния първенец УНСС само на точка зад тях, но още в следващият кръг те ще имат възможност да излязат начело в класирането изправяйки се срещу последния ФК Закрилници – Монтана. В същото време УНСС почива. ЦСКА Футзал ще се опита отново да се върне на победния път с мач срещу Унекс идната седмица.