Стамен Белчев обявява целите на ЦСКА-София в турнира за Купата и в първенството

Севиля ликува в Гран Канария (видео)

Отборът на Севиля измъкна минимална победа с 1:0 като гост на Лас Палмас в среща от 22-ия кръг на Примера дивисион. Хоакин Корея се разписа в 80-ата минута. Тимът на Хорхе Сампаоли се върна към победите след равенство и загуба в предните два кръга.

Първият шанс се появи в седмата минута, когато Хесе Родригес получи възможност сам срещу Серхио Рико. Вратарят на "бяло-червените" се справи. В десетата Стеван Нзонзи сбърка и Хесе отново шутира и пак беше спрян от стража. Гостите от "Рамон Санчес Писхуан" се преместиха по-близо до вратата на Хави Варас и набързо изпълниха четири корнера. В 28-ата минута Самир Насри стигна много близо до вратата, но финтът му срещу бранител не беше успешен. В 37-ата Ален Халилович стреля прекалено неточно, а можеше да избере подаване. В 45-ата севилци развиха вихрена контра, Франко Васкес излезе на стрелкова позиция, шутира ниско по диагонала, но Варас изби с крак. Съдията обаче прецени, че топката е излязла в аут. Секунди по-рано "жълтите" имаха претенции за дузпа.

И през втората част двата тима продължиха надлъгването. В 53-ата Кевин-Принс Боатенг центрира и Давид Симон стреля от въздуха - в ръцете на Рико. Пет минути по-късно Боатенг плонжира и стреля с глава, а стражът на севилци направи майсторско спасяване. В 64-ата Халилович шутира неточно след самостоятелен рейд. В 69-ата Висенте Ибора изведе Бен Йедер, който се провали сам срещу Варас. В 80-ата резервата Хоакин Корея се възползва от грешка в защитата на домакините, нахлу в наказателното поле и матира стража с удар в близкия ъгъл - 0:1. В 90-ата Стеван Йоветич стреля покрай гредата от външната страна след хубав диагонален удар сам срещу вратаря.

Севиля се утвърди на третата позиция, докато момчетата на Кике Сетиен са в средата на класирането.