Фрайбург огледа бъдещата "Мис Германия", а след това погледна и към Европа (видео)

Фрайбург направи огромна стъпка към евентуално участие в евротурнирите след домакински успех с 2:1 над Кьолн в последната среща от 20-ия кръг в Бундеслигата. По този начин бойкият тим от университетския град в Югозападна Германия вече е само на 4 точки от шестото място, което гарантира класиране в Лига Европа.

Главното действащо лице тази вечер се казваше Винченцо Грифо. Италианският халф на Фрайбург вкара първия гол в 32-ата минута, а в 77-ата минута изпълни коварен пряк-свободен удар, в резултат на който Максимилиан Филип заби победното попадение. Между двата гола Антони Модест беше изравнил още преди почивката.

Домакините пропуснаха да излязат напред още по-рано - в 16-ата минута, когато защитникът Марк Торехон се включи в атака и с глава стреля в гредата.

Специални гости на двубоя на "Шварцвалд Щадион" бяха кандидатките за "Мис Германия".