Спортинг Хихон се надигна и показа, че ще се бори (видео)

Отборът на Спортинг Хихон надигра с 2:0 Леганес в двубой от 22-ия кръг на Ла Лига, игран в мадридското предградие. Роберто Канейя (67) и Бурги (81) отбелязаха за астурианския тим. Това беше първа победа за Спортинг от 4 декември насам.

Първото полувреме на "Бутарке" беше лишено от голови положения. Срещата вървеше интензивно, но точните удари бяха рядкост. В 17-ата минута Мигел Гереро стреля неточно с глава след хубаво центриране на Алберто Буено. В 35-ата Фернандо Аморебиета изчисти след центриране на Саму Гарсия. Пет минути по-късно Буено изпусна с глава от малкото наказателно поле, след като вратарят почти беше преодолян.

В 64-ата Ласина Траоре изпусна след пас на Бурги. Три минути по-късно гостите от "Ел Молинон" стигнаха до гол. Роберто Канейя стреля между куп играчи и вратарят Яго Ерерин се заблуди и изпусна топката в мрежата си. В 81-ата момчетата на Руби успяха да вкарат и второ попадение, с което да отчаят домакините. Бурги насочи по диагонала, след като навлезе отляво в наказателното поле - 0:2.

Хихонци остават в зоната на изпадащите, но вече са само на две точки от 17-ия Леганес.