Сладък триумф за Григор на родна земя (видео + галерия)

Григор Димитров спечели турнира в София при дебютното си участие. За радост на над 12 000 зрители в препълнената "Арена Армеец" най-добрият ни тенисист победи на финала Давид Гофен от Белгия със 7:5, 6:4.

За българина това е шеста титла в кариерата. Той записа 14-а победа от 15 мача от началото на сезона. Григор печели за трети пореден път срещу Гофен.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ ФИНАЛА

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ РАДОСТТА НА ГРИГОР

Григор Димитров от самото начало наложи своето превъзходство и след ранен пробив поведе с 3:0. Той се озова в ситуация 0:30 в първия гейм, но сервисът му започна да нанася поражения и завърши гейма с два поредни аса. Веднага, след това той стигна до първия пробив в мача. Григор разчита на подобна схема от мача им в Австралия, като е стабилен в разиграванията и успява да докача грешка на Гофен.

Григор Димитров срещу Давид Гофен във финалът на Garanti Koza Sofia Open

Димитров бе допуснал един пробив от началото на турнира, но в петия гейм белгиецът успя да спечели подаването на съперника. Гофен имаше две възможности за пробив. Първата Григор я спаси след отличен сервис, но при втората допусна двойна грешка и Давид се върна в първия сет.

Първата ни ракета измъкна много оспорван гейм, с който поведе с 5:4. Той водеше с 40:0, когато Гофен започна да се справя отлично със сервиса на българина и сериозно да го затруднява. Белгиецът стигна до три шанса за пробив, но Григор успя да намери точните решения и да спечели гейма.

Димитров за пореден път от началото на сезона показа вече колко разумно играе и колко концентриран е във важните моменти. Той успя да постигне пробив, с който сложи край на първия сет при 7:5 след 54 минути игра.

Във втората част Григор започна блестящо и след ранен пробив отново поведе с 3:0. Отличната му игра продължи и след фантастичен минаващ удар той стигна до втори пробив за 4:0. В този период Гофен сякаш се разколеба, а съперникът му се развихри за радост на хилядите по трибуните. Въпреки това белгиецът стигна до възможност за пробив в петия гейм, но я пропиля след непредизвикана грешка. Няколко двойни грешки на Димитров помогнаха на Гофен, но първата ни ракета се реваншира с прецизни удари в точните моменти.

Белгиецът обаче успя да се върне в сета, върна единия от пробивите и намали до 5:3. В седмия гейм Григор пропусна три мачбола. Тук сякаш, на крачка от успеха, българинът също бе повлиян от момента. При следващото си подаване Димитров отново направи двойна грешка, която доведе до шанс за пробив на съперника  и Гофен отново се възползва. Белгиецът обаче нямаше отговор в следващия гейм. Нов пробив, този път за Григор, сложи край на турнира и накара най-добрият ни тенисист да целуне корта.