Съседите от Манреса не затрудниха Барса и Везенков

Барселона остави на заден план поне за малко европейските си неудачи и спечели каталунското дерби в Лига АСВ срещу Манреса. Отборът на Йоргос Барцокас се наложи с 92:72 над съседите си от 75-хилядното градче, което е географски център на автономната област, като това бе втора победа срещу този съперник в рамките на сезон 2015/2016 в местното първенство.

Везенков бе един от петимата избраници на Барцокас, които започнаха като титуляри и игра почти 19 минути. Националът завърши с 14 точки, като повече от него вкара единствено Маркус Ериксон. Везенков се отличи с 2/3 успеха за 2 точки, 3/4 за 3 точки и вкара единствения си наказателен удар, а освен това завърши с 4 борби, 2 грешки и 3 лични нарушения.

Шведът Ериксон завърши като най-резултатен за домакините с 21 точки. Тайриз Райс и Витор Фаверани реализираха по 12, но Райс отново направи доста грешки (4), а новото попълнение Зейвиър Мънфорд получи минути и остави срещу името си 5 точки, 2 борби и 2 асистенции.

Скот Съгс вкара 14 точки при загубата на Манреса.

Успехът бе четиринадесети за играчите на Барселона, които бяха загубили два от последните си три мача в АСВ. “Блаугранас” имат на сметката си и пет поражения, докато Манреса е на дъното на таблицата с 3-17.