Дижон подхлъзна Каен на сняг

На покрития със сняг терен на стадион "Гастон-Жерар" местния Дижон успя да надвие с 2:0 Каен. Тежките условия не позволиха да се играе футбол на високо ниво, а и нито един от двата отбора не се и опитваше.

Домакините бяха по-ефикасни в снега и откриха в края на първото полувреме чрез Абеид. Гостите пропиляха две отлични възможности през първите 45 минути, като и в двата случая Сантини се размина с гол. В края на двубоя Диони удвои със седмия  си гол за сезона. Така Дижон събра 27 точки и се измъкна от опасната зона, в която обаче попадна Каен с 25 точки.

Толкова има и Лил, но по-добрата голова разлика го държи засега над зоната на изпадащите. Северняците записаха поредния си разочароващ резултат, като отстъпиха у дома пред Анже с 1:2.  Мангани откри за гостите в 21-ата минута. Само шест по-късно Ив Бисума изравни резултата с удар от 30 метра.

След почивката гостите се разиграха  и стигнаха до победа с гол на Томас в 60-ата минута. Бисума пък беше изгонен в 83-ата минута и така домакините завършиха с човек по-малко.