Монако се върна еднолично на върха, 18-годишен с хеттрик

Отборът на Монако се върна еднолично на върха в Лига 1, след като разгроми с 5:0 у дома Метц в двубой от 25-ия кръг. Допреди този мач "монегаските" деляха първото място с шампиона Пари Сен Жермен, но с новите три точки вече събраха 58 и са едноличен лидер.

С хеттрик за домакините се отличи 18-годишният Килиан Мбапе, който се разписа в 7-ата, 20-ата и 50-ата минута, а в края на мача можеше да вкара и четвърти гол. Колумбийският нападател на Монако Радамел Фалкао добави два гола в 10-ата и 55-ата. Бившият голмайстор на Атлетико Мадрид даде асистенция с глава за едно от попаденията на Мбапе. Головете на "Ел Тигре" през сезона вече станаха 17.

Домакините излязоха на стадион "Луи II" под напрежение заради убедителната игра и успех предишната вечер на ПСЖ с 3:0 над Бордо. В същото време Монако изпита затруднения в предишния си мач срещу Монпелие, спечелен с 2:1. Съмненията обаче се изпариха още в 7-ата минута, когато Килиан Мбапе откри резултата.

Докрая Монако не постави под въпрос превъзходството си и беше близо до повторение на резултата от гостуването на Метц през есента, спечелено със 7:0.

В другите срещи от кръга, играни тази вечер, Монпелие победи като гост Нанси с 3:0, Лил загуби от Анже с 1:2, а Дижон победи Каен с 2:0 при много тежки условия за игра. Тулуза пък разгроми с 4:1 Бастия.