Шалке 04 удари Херта в десетката (видео)

Шалке 04 се възползва от умората в редиците на Херта (Берлин) и извоюва трите точки след 2:0 на "Фелтинс Арена" в мач от 20-ия кръг на Бундеслигата. Успехът за клуба от Гелзенкирхен обаче е едва седми от началото на сезона и тимът е чак 11-и в класирането. Далеч по-важен беше мачът за гостите, които при победа щяха да се изкачат чак до трета позиция.

В сряда Херта игра продължения и дузпи срещу Борусия (Дортмунд) за Купата на Германия и това си пролича днес. Домакините от Шалке се представиха много по-добре, а над всички бяха Леон Горетцка и Набил Бенталеб. Германският халф отне топката за атаката при първия гол, дело на Гуидо Бургщалер в 41-ата минута, а в 62-ата минута сам реализира втория. Преотстъпеният му от Тотнъм съотборник пък асистира и за двете попадения. Преди това, още в 16-ата минута, Горетцка беше ударил греда.

Столичани станаха по-опасни чак към на срещата, но пропуски направиха Ведад Ибишевич и Петер Пекарик.

Шалке 04 вече започва да се настройва за очертаващото се като тежко гостуване в Солун на ПАОК в първи 1/16-финал за Лига Европа. Мачът е в четвъртък, а три дни след предстои визита и на Кьолн за първенство.