Рожденикът Адурис завърши късен обрат на "Сан Мамес"

Отборът на Атлетик Билбао надви с 2:1 гостуващия Депортиво Ла Коруня в двубой от 22-ия кръг на Ла Лига. Баските сътвориха обрат след почивката, след като губеха с 0:1 заради гол на Емре Чолак (42). Икер Муниаин (71) и Ариц Адурис (89), който днес навърши 36 години, зарадваха публиката на "Сан Мамес". При попадението на Адурис имаше засада, която не беше видяна от съдията.

Момчетата на Ернесто Валверде не намираха своя ритъм на игра през първото поплувреме. Гостите от "Риасор" играха по-силно и логично стигнаха до голово предимство. Емре Чолак вкара изключителен гол в 42-ата минута. Турският халф получи пространство през центъра, напредна и с удар от 21 метра прати топката в горния десен ъгъл на Горка Ираисос - 0:1. В 32-ата Флориан Андоне напредна по лявото крило, изскочи сам срещу вратаря и стреля неточно по диагонала. Положенията пред вратата на Пжемислав Титон по-скоро се изразиха в опасни центрирания и неточни изстрели.

През втората част "лос рохибланкос" тръгнаха смело напред. В 60-ата минута Раул Гарсия нацели греда след удар с глава при центриране на Бенят Ечебария. В 71-ата Маркел Сусаета центрира отдясно, Адурис стреля с глава, Титон спаси, но на точното място беше Муниан, който добута топката в мрежата - 1:1. Финалният натиск на домакините донесе резултат, макар и след доста спорен гол. В 89-ата минута Адурис получи пас от Сусаета и по-скоро беше в засада преди да прати топката в обратния ъгъл за 1:2.