Спартак пречупи Черно море Тича след силна последна четвърт

Отборът на Спартак (Плевен) постигна нова победа в редовния сезон на Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер момчетата на Александър Дяковски се наложиха при домакинството си на Черно море Тича (Варна) с 93:77 (22:26; 22:13; 16:16; 33:22) в среща от XVIII кръг.

Мартин Маринов беше най-резултатен за победителите – 29 точки, Димитър Маринчешки се отличи с пореден „дабъл-дабъл“ – 23 точки и 10 борби, а Милен Дудев и Милован Савич завършиха с по 15 точки.

Станислав Цонков и Деян Карамфилов бяха най-резултатни за „моряците“ с по 14 точки, а Ангел Нацкин вкара 13 точки.

Първите минути на мача преминаха при размяна на успешни атаки и към двата коша, като разликата не надвишаваше 1-2 точки в полза на един от двата отбора. Малко преди средата на частта гостите от Черно море се възползваха от няколко грешки на съперника и успяха да поведат с четири точки, като до края на периода „моряците“ не изпуснаха инициативата и след 10 минути имаха аванс от 26:22.

В началото на втората част баскетболистите на Спартак затегнаха защитата и за по-малко от 60 секунди равенството бе възстановено – 26:26, а до края на полувремето домакините бяха пълни господари на терена и напълно заслужено стигнаха до пълен обрат и се оттеглиха на почивката с преднина от пет точки – 44:39.

През третата четвърт разликата в резултата остана непроменена – пет точки в полза на Спартак за 60:55, но още в първите минути на заключителния период Мркович и Цонков отново изведоха варненци напред -  63:62.

Възпитаниците на Алексанър Дяковски реагираха мигновено на случаващото се на терена и буквално прегазиха съперника си, като до  последния съдийски сигнал плевенчани бяха безпощадни в нападение и стигнаха до 16 точки аванс, за крайното 93:77.