Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Ливърпул постигна първа шампионатна победа за 2017-а и доказа, че играе силно срещу силните (видео)

Ливърпул постигна първа победа в Премиър лийг за 2017-а, след като надделя с 2:0 над Тотнъм на "Анфийлд". Успехът не мърсисайдци бе напълно заслужен, след като те изиграха страхотно първо полувреме, вкарвайки два гола на отбора, който имаше най-добрата защита преди изиграването на мачовете от този кръг. Садио Мане (16', 18') реализира две попадения в рамките на две минути и донесе победата на своя отбор срещу един от директните конкуренти за място в топ 4.

Жоржиньо Вайналдум замени Емре Джан в центъра на терена, като това бе единствената промяна в състава на Юрген Клоп. Лукаш Лейва партнираше на Жоел Матип в центъра на отбраната, а Деян Ловрен и Рагнар Клаван останаха на скамейката. Маурисио Почетино заложи на същия стартов състав, който започна при победата над Мидълзбро преди седмица.

Ливърпул стартира много по-агресивно, като домакините действаха на висока скорост. В 13-ата минута пред Коутиньо се откри добра възможност, но в най-важния момент Алдервейрелд се намеси и блокира удара на бразилеца. Три минути след това Ливърпул вече водеше в резултата. Вайндалум изведе много добре Мане, който дръпна на скорост и простреля Лорис. Само две минути след това отново сенегалецът бе този, който удвои. Скоростта в атаките на мърсисайдци за пореден път затрудни гостите, Дайър сгреши, а последователно Лалана и Фирмино опитаха неуспешно да поразят целта. След намеса на Лорис топката стигна до Мане, който бе безпогрешен отблизо.

В следващите пет минути Мане можеше да вкара още две попадения, но и в двете ситуации Лорис спаси вратата си. Ливърпул тотално надиграваше своя съперник и двата гола пасив бяха най-малкото, с което се отърваха "шпорите" след първите 25 минути. Веднага след изтичането им обаче гостите показаха зъбите си. Сон се озова очи в очи с Миньоле, но стражът на мърсисайдци изби. При последвалия корнер и Лейва трябваше да изчиства с глава пред голлинията след удар на Деле Али.

В 32-рата минута Лорис отново се отчете с решаваща намеса, след като спаси удар по земя на Коутиньо.

Действията след почивката се развиваха на значително по-ниска скорост, но Ливърпул продължаваше да контролира мача. В 70-ата минута Милнър центрира от фаул, а Матип засече с глава, но прати топката в ръцете на Лорис. Удар на Коутиньо пък профуча покрай страничната греда.

Гостите заиграха доста по-твърдо след почивката, което накъса играта. Лондончани обаче така и не успяха да поставят под напрежение Симон Миньоле.

С този успех Ливърпул се върна в топ 4, като мърсисайдци са на точка зад Тотнъм и Арсенал и с равен актив с Манчестър Сити, който в понеделник гостува на Борнемут.