Поморие стартира със загуба на домашния турнир, Карнобат шокира Несебър в последната минута

Отборите на ОФК “Несебър” и ОФК “Карнобат” завършиха при равен резултат в първи мач от турнира Pomorie cup 2017. Последният съдийски сигнал прозвуча при резултат 1:1 и двата тима си поделиха по точка.

Първото полувреме започна с две опасности пред вратата на Несебър, но вратарят успя да се справи. В самия край на полувремето Петър Колев също пропусна да даде аванс на карнобатлии.

През вторите 45 минути двата отбора си размениха по едно попадение за крайното 1:1. В 82-ата минута Яшар се възползва от грешка на вратаря и отбеляза за 1:0 в полза на Несебър. В последната минута на мача Митко Митев засече центриране от фаул и даде точката на отбора на Карнобат.

Отборът на ОФК “Поморие” пък загуби първия си двубой в същия турнир. Възпитаниците на Малин Орачев отстъпиха с минималното 0:1 на Созопол.

Първото полувреме премина при равностойна игра и без сериозни голови положения и пред двете врати. В 42-ата минута обаче,Д.Христов пресечи пас към вратаря и прехвърли Тодоров за 0:1.

През втората част възпитаниците на старши треньора Малин Орачев доминираха,но така и не успяха да стигнат поне до изравнително попадение. На два пъти Ахмед Ахмедов можеше да се разпише. В първата ситуация от непосредствена близост не успя да намери очертанията на вратата, а във втората пък хубавият му пробив завърши с мощен изстрел, който срещна дясната греда.