Гофен детронира шампиона и е на финал на "София Оупън" (галерия)

Турнирът "София Оупън" ще има нов шампион! В първия полуфинал на тазгодишното издание на състезанието от серията ATP 250 в зала "Арена Армеец" поставеният под №2 в схемата белгиец Давид Гофен надви в изключително оспорван мач носителя на трофея през миналия сезон Роберто Баутиста Агут. Гофен прекърши поставения под №4 испанец с 5:7, 6:4, 7:6 (3) след 2 часа и 45 минути игра. Съперник на Гофен на финала в неделя ще бъде Григор Димитров или грузинецът Николоз Басилашвили.

Garanti Koza Sofia Open 2017 - Първи 1/2 финал - Батиста Агут - Гофен

Гофен направи първия пробив в мача и това му позволи да поведе с 3:1 в първия сет. Баутиста Агут обаче бърно обърна резултата в своя полза и при 4:3 излезе напред. Играта продължи без пробиви и сетът вървеше към тайбрек, но испанецът проби още веднъж, в последния момент. В 12-ия гейм Баутиста Агут спечели подаването на сервиращия за сета белгиец и със 7:5 взе първата част.

Във втората част Гофен отново дръпна с 3:1, но този път запази преднината си и изравни резултата в сетовете.

Решаващата трета част премина през множество обрати и бе изпълнена с пробиви. 16-ият в световната ранглиста Баутиста Агут нанесе първи удар и поведе с 3:1, но Гофен направи два поредни пробива и обърна до 4:3. Испанецът веднага изравни за 4:4, след което се стигна до тайбрек. В него белгиецът поведе с 5:2 точки и нямаше проблеми да стигне до крайната победа.