Реал Сосиедад мечтае за ШЛ след успех като гост над Еспаньол (видео)

Отборът на Реал Сосиедад продължава с прекрасното си представяне в Примера дивисион от началото на сезона. Тази вечер тимът надигра с 2:1 Еспаньол като гост и излезе на 4-ото място във временното класиране, което дава право на участие в Шампионската лига.

Гостите първи откриха резултата в мача в 26-ата минута, когато Карлос Вела получи извеждащ пас зад защитата, овладя и отбеляза за 0:1.

Еспаньол обаче се съвзе и в 34-ата минута стигна до изравняване. Ернан Перес получи в наказателното поле, финтира двама защитници и стреля в близкия ъгъл за 1:1.

През втората част обаче баските нанесоха втори удар. В 61-ата минута Асиер Ияраменди с убийствен шут от около 25 метра не остави никакви шансове на вратаря за крайото 1:2.

Така Реал Сосиедад събра актив от 41 точки и излезе на 4-ата позиция във временното класиране. Еспаньол пък остава на 8-ото място с 32 спечелени точки до момента.