Макаби (Тел Авив) спечели трудно срещу Саски Баскония в Евролигата

Макаби (Тел Авив) победи трудно у дома срещу Саски Баскония с 85:84 (22:18, 24:21, 23:16, 16:29) като домакин в мач от 22-ия кръг от баскетболната Евролигата за мъже. Отборът от Израел се представи силно в три от четирите части, но в последния период превъзходството беше изцяло на страната на гостите.

Две минути преди финалната сирена испанците изоставаха с девет точки, но направиха серия от 8:0, която обаче не беше достатъчно, за да бъде избегнато поражението. В последните си нападения и двата тима не успеха да се разпишат нито един път. Андрю Гаудлок беше най-резултатен за домакините с 21 точки, докато съотборникът му Силвън Ландсбърг добави още 18 точки. Андреа Барняни беше най-резултатен за Саски Баскония със 17 точки. Макаби спечели осмата си победа и заема 13-о място, а Саски е на седмата позиция.

В друга среща от кръга шампионът от миналия сезон ЦСКА (Москва) победи с лекота със 102:08 (33:26, 25:20, 19:18, 25:16) у дома срещу Цървена звезда. Руснаците поведоха с 12 точки през втория период и след почивката увеличиха аванса си, като не оставиха никакви шансове за сръбския гранд. Нандо де Коло имаше основен принос за успеха на ЦСКА с 25 точки и 6 асистенции. Съотборникът му Никита Курбанов се отличи с 18 точки. За гостите Лука Митрович наниза 16 точки, докато Чарлс Дженкинс добави още 12 точки. ЦСКА (Москва) е на второто място във временното класиране, докато Цървена звезда се намира на шестата позиция. Лидерът до момента Реал (Мадрид) победи трудно с 81:77 (17:18, 26:18, 14:23, 24:18) при гостуването си на Уникс (Казан). До момента "белите" са с актив от 17 победи и 5 поражения. Руският тим е на 14-ата позиция.