Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0 /Почивка/

Бостън победи Сан Хосе в дебюта на новия си треньор

Давид Пастрнак се разписа на два пъти при числено превъзходство, а съотборникът му Патрис Бержерон се отличи с попадение и три асистенции при победата на Бостън с 6:3 у дома срещу Сан Хосе в среща от редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Двубоят беше официален дебют за новия временен треньор на домакините Брус Касиди, заменил уволнения Клод Жулиен.

Дейвид Бейкс също се отличи с гола и асистенция за Бостън, а Тим Шалър и Брад Марчанд също бяха точни в полза на победителите.

Джо Торнтън, Джъстин Браун и Томи Майер се разписаха в полза на Шаркс. Вратарят Мартин Джоунс допусна три попадения още в първия период, след което беше заменен от Арън Дел във втората третина.
Тука Раск направи 23 спасявания в полза на състава на Бостън.

В друг двубой от НХЛ от тази нощ Вашингтон също победи с 6:3 като домакин срещу Детройт. Ти Джей Оши вкара два гола и изведе Джон Карлсън, който също се разписа във вратата на Ред Уингс.

Успехът е 11-ти пореден в полза на столичани. Маркус Йохансон, Никлас Бекстрьом и Брет Конъли също бяха точни за Кепитълс.

Хенрик Зетерберг, както и Андреас Атанасиу, разписал се на два пъти, държаха Детройт в двубоя до края на последната част, когато Ти Джей Оши вкара за 5:3 в полза на Вашингтон.

Ню Йорк Айлендърс победи с 3:1 като гост срещу Филаделфия. Джесйън Чимера, Кейси Сизикас и Андерс Лий бяха точни в полза на победителите, докато Уейн Симъндс даде аванс за Айлендърс още първата част.

Отборът на Филаделфия има три поредни поражения в Лигата.

Анахайм победи с 5:2 при гостуването си срещу Бъфало. Кори Пери вкара две попадения и направи едно завършващо подаване. Райкард Рейкъл, Антоан вермет и Андрю Колиано добавиха по един гол за Дъкс, докато Джак Ейхъл и Расмус Ристолайнен се отличиха с попадения във вратата на Анахайм.