Борусия Дортмунд оцеля срещу Херта след дузпи (видео)

Борусия Дортмунд се класира на 1/4-финалите на турнира за Купата на Германия, след като отстрани след продължения и дузпи Херта Берлин. Редовното време на двубоя на "Сигнал Идуна Парк" завърши 1:1, в допълнителните 30 минути двата тима не успяха да си отбележат гол, но при дузпите "жълточерните" бяха по-съсредоточени и спечелиха с 3:2.

В друг 1/8-финален сблъсък тази вечер мястото си сред четвъртфиналистите си осигури и Айнтрахт (Франкфурт), който победи с 2:1 като гост Хановер 96.

Очакванията за сериозна битка на терена на "Сигнал Идуна Парк" се оправдаха напълно. Двата тима са разделени в Бундеслигата само от една точка, като Борусия е четвърти, а Херта шести във временното класиране. Като цяло домакините бяха по-активни, като владееха топката в 69 процента от игровото време и отправиха 14 удара в очертанията на вратата срещу осем на съперника, но нямаха шанс, както и в трите последни финала за Купата с тяхно участие.

След като звездата на Борусия Пиер-Емерик Обамеянг на два пъти пропусна срещу норвежкия вратар Руне Ярстейн в рамките на само минута между 15-ата и 16-ата, логично гостите стигнаха до откриване на резултата след акробатично изпълнение на Саломон Калу в 27-ата минута. Преди това берлинчани също направиха непростим пропуск. Две минути след подновяването на играта през второто полувреме Марко Ройс изравни след инфарктна ситуация пред вратата на Херта.

Първоначалният изстрел на Дембеле се отби в гредата, топката отново се върна в него, той я насочи към Кристиан Пулишич, който я подаде към оставения лекомислено от отбраната на Херта сам в наказателното поле Ройс и той не разочарова - 1:1. До края имаше много положения и пред двете врати, но до нов гол не се стигна. При дузпите пропуски за Херта направиха Фабиан Лустенбергер, Владимир Дарида и Саломон Калу, докато за Борусия пропусна единствено Пулишич и така домакините си осигуриха място на 1/4-финалите.