Лестър преодоля Дарби Каунти след продължения (видео)

Шампионът на Англия Лестър спечели преиграването от четвъртия кръг на турнира за ФА Къп срещу Дарби Каунти с 3:1 след продължения и се класира напред в състезанието.

Първата среща преди десет дни завърши 2:2 и така се стигна до преиграване на мача, в който "лисиците" отново се измъчиха срещу съперника от Чемпиъншип. В следващата фаза - 1/8-финалите, съперник на Лестър ще бъде тимът от трета дивизия Милуол, а двубоят е на 18 февруари.

Предвид натоварената програма и предстоящия 1/8-финал от Шампионската лига, мениджърът на Лестър Клаудио Раниери беше дал почивка на някои от основните играчи, а нападателят Джейми Варди изгледа мача като зрител от трибуните. След постно първо полувреме резултатът беше открит още в първата минута на второто от Анди Кинг в полза на Лестър. Демарай Грей центрира топката, Марк Олбрайтън я отклони в посока на Кинг, който с глава разпечата вратата на "овните".

В 61-ата обаче гостите успяха да изравнят от пряк свободен удар чрез Абдул Камара. Резултатът се задържа до края на редовното време, но в продълженията Лестър наложи волята си. Резервата Вилфред Ндиди изведе "лисиците" напред с гол от дистанция в 94-ата минута, а Демарай Грей оформи крайния резултат в 114-ата минута. Лестър може да има претенции към работата на рефера Майк Джоунс, който подмина игра с ръка на вратаря на Дарби извън наказателното поле.