Шпортфройнде Лоте изхвърли Мюнхен 1860 за Купата

Третодивизионният Шпортфройнде Лоте стигна до четвъртфиналите за купата на Германия, след като в двубой от осминафиналите се наложи с 2:0 над втородивизионния Мюнхен 1860.

Головете за Шпортфройнде реализираха Ярослав Линднер в 28-мата минута и Кевин Фрайбергер в 58-мата. В края на мача бразилецът Рибамар от състава на Мюнхен 1860 получи червен картон и остави тима с 10 човека в заключителните секунди.

В другия двубой от днешната програма, завършил до този момент, Шалке спечели с 4:1 като гост срещу втородивизионния Зандхаузен.

Три гола в последните 7 минути на първото полувреме решиха мача в полза на тима от Гелзенкирхен. Алесандро Шопф даде аванс на Шалке в 38-мата минута, а след него се разписаха Даниел Калиджури и Налдо. Американецът Андрю Уутън намали в 64-тата минута, но 7 по-късно Йевхени Коноплянка оформи крайното 4:1 с удар от непосредствена близост.

По-късно днес са последните два мача от тази фаза на турнира. В тях ще се срещнат Борусия Дортмунд и Херта Берлин, както и Хановер 96 и Айнтрахт Франкфурт.