Лидерът във Втора лига със загуба в Турция

Отборът на Септември София загуби първата си контролна среща на турска земя, след като допусна пълен обрат срещу отбора на Сфинтул Молдова. Николай Митов не можеше да разчита в срещата на шестимата национални състезатели при възраст U19, а умората определено повлия на крайния резултат на мача.

През първото полувреме "септемврийци" бяха в състав - Петър Дебърлиев, Стоян Предев, Петър Василев, Георги Стоичков, Димитър Руйчев - капитан, Иво Иванов, Борис Галчев, Янко Ангелов, Петър Тончев, Николай Цветков и Костадин Аджов.

Още във втората минута Петър Василев даде извеждащ пас към Петър Тончев, който центрира прострелно, но двама играчи в бордо се разминаха с топката. В четвъртата минута Борис Галчев стреля силно, но ударът му бе отразен от вратаря на молдовците. Две минути по-късно минута Галчев изведе Костадин Аджов, който стреля и не видя останалият непокрит Петър Тончев.

В 15ата минута Николай Цветков - Демона стреля технично, но топката мина на сантиметри от страничния стълб на символичните гости. В 17-ата минута минута отново Борис Галчев имаше възможност да открие резултата след като изпълни отсъден фаул за нарушение срещу Аджов, но вратарят отрази и този опит за попадение.

В 26-ата минута дойде и първата опасност пред вратата на Петър Дебърлиев, който се справи чудесно и спаси силно изпълнен фаул в близост до корнера. В 32-ата минута Николай Цветков опита нов удар посока противниковата врата, а само секунди по-късно хубава комбинация между него, Иво Иванов и Костадин Аджов завърши с гол в полза на "септемврийци".

Минута по-късно Аджов можеше да удвои аванса на своя отбор, след като Галчев даде извеждащ пас към него, но защитник успя да реагира бързо и да отнеме топката.

В края на първото полувреме голмайсторът за Септември - Аджов получи втори пресилен жълт картон от турския арбитър и напусна терена.

На почивката в игра се появиха Александър Бастунов, Богомил Дяков, Даниел Пехливанов, Радослав Василев и Валентин Галев. По-късно в игра влезе и Янко Сандански, като те замениха Георги Стоичков, Янко Ангелов, Борис Галчев, получилия червен картон Костадин Аджов, Петър Дебърлиев  и Иво Иванов.

За разлика от първата част на мача, в началото на полувремето играчите на Сфинтул поеха инициативата и се настаниха за кратко в наказателното поле на "септемврийци". Даниел Пехливанов се включи силно в игра и пропусна в 50-ата минута да удвои резултата. След бърза контраатака в 55-ата минута и не отсъден фаул в полза на Септември, равенството в срещата бе възстановено.

Само 2 минути по-късно съдията на срещата отсъди несъществуваща дузпа за нарушение на Петър Василев, която играч в черно реализира за 1:2.

Играчите на Николай Митов се втурнаха да изравняват, като пропуски направиха още Радослав Василев на два пъти, Николай Цветков също на два пъти, Даниел Пехливанов и Петър Тончев.

В последната минута на срещата отново при контраатака и неотсъдено нарушение за "септемврийци" , след разбъркване в наказателното поле бе оформен и крайният резултат 1:3 в полза на Сфинтул Молдова.