Борусия (М) си оплете кошницата за едно полувреме

Борусия (Мьонхенгладбах) с лекота прескочи осминафиналите в турнира за Купата на Германия и вече си прави сметки за достигане поне до полуфинал. Тази вечер елитният тим надделя с 2:0 при гостуването си на Гройтер Фюрт, който в момента е 11-и във Втора Бундеслига.

Оскар Венд вкара първия гол в 12-ата минута, а нещата за състава на Дитер Хекинг се улесниха само шест минути по-късно, когато унгарецът Адам Пинтер влезе грубо в краката на Кристоф Крамер и получи директен червен картон.  В 36-ата минута Торган Азар си спечели дузпа и сам я реализира, с което сложи точка на интригата още в този момента.

През второто полувреме мачът се доиграваше, като в нито един момент победата на Борусия не беше поставена под въпрос.

ГРОЙТЕР ФЮРТ - БОРУСИЯ (М) 0:2