Трето поражение за Славия в Турция (видео)

Отборът на Славия записа трета загуба на лагера в Турция. Играчите на Владимир Иванов допуснаха поражение с 1:3 от Терек (Грозни) в контрола, която се игра в Белек. Единственото попадение за "белите" реализира Иван Минчев, който се разписа от пряк свободен удар в 58-ата минута. Головете за четвъртия в Русия отбелязаха Аблае (55', 62') и Габриел Торже в 72-ата минута.

Двубоят започна отлично за Славия. Още в 5-ата минута Ивайло Димитров получи шанс да се разпише. Опитният нападател излезе на стрелкова позиция и шутира, но стражът на Терек се намеси отлично и запази резултата 0:0.

Срещата бе наблюдавана от президента на "белите" Венци Стефанов и от част от треньорския щаб на Лудогорец.

В 30-ата минута Владимир Семерджиев центрира много добре отдясно към Ивайло Димитров, който обаче увисна и не успя да нанесе удар с глава. В края на първата част Омар Абуд направи отличен пробив отляво и центира перфектно към Георги Йомов, който стреля с глава, но опитът му не успя да намери целта.

Второто полувреме стартира перфектно за Терек. В 55-ата минута Педро намери Аблае, който от близка дистанция прати топката в мрежата на Георги Петков. Три минути по-късно Иван Минчев изравни резултата. Бившият халф на Монтана матира Городов, след като изпълни чудесен пряк свободен удар.

Веднага след първото попадение в срещата, Владимир Иванов направи и първата промяна. Голмайсторът на "белите" в контролите Георги Йомов бе заменен от Наско Милев.

В 62-ата минута резервата Габриел Торже намери Аблае, който технично прехвърли вратаря на Славия и направи резултата 1:2. 24-годишният таран бе безспорно най-добрият играч за руснаците в контролата. В 65-ата минута Китан Василев влезе в игра. Крилото се върна в редиците на "белите", след като през първия полусезон бе част от втородивизионния Витоша (Бистрица).

В 72-ата минута румънският национал Габриел Торже шутира от фаул под стената на Славия и вкара трети гол във вратата на Георги Петков. Малко след попадението в игра се появи и Александър Бранеков. Опитният бранител замени Андреа Христов в центъра на отбраната.

В последните секунди на срещата Иван Минчев центрира от корнер, но Китан Василев се размина с топката. Това бе и последната по-интересна ситуация в сблъсъка.

СЛАВИЯ - ТЕРЕК 1:3