Локо Пд падна в голово шоу от казахстанци, срещата се игра до 85-ата минута

Представителният тим на Локомотив (Пловдив) допусна поражение в петата си контрола на лагера в Алания. "Черно-белите" отстъпиха на казахстанския Кайрат (Алмати) с 2:4. Головете за Локомотив вкараха Дани Кики в 73-ата и Ияд Хамуд в 77-ата минута.

Локомотив през първите 45 минути: Ел Харуби, Крумов,Везалов, Виданов, Горанов, Йевтоски, Луке, Бакалов, Марчев, Умарбаев, Кики.

В първата минута на двубоя Кайрат (Алмати) откри резултата чрез Жерар Гоул, който с удар от границата на наказателното поле вкара за 0:1. В 13-ата минута след центиране от ляво на Харуби, играч на казахстанците игра с глава, но ударът му мина над вратата. В 31-ата минута Марчев стреля от 20 метра по земята, но встрани от целта. Две минути по-късно Дани Кики нанесе шут по посока вратата на Кайрат, топката срещна ръката на играч в жълто в наказателното поле, но съдията остана безмълвен.

Локомотив през вторите 45 минути: Пиргов, Крумов (60' Шоко) , Тунчев, Виданов, Горанов (60' Петров), Йевтоски, Луке (60' Хамуд), Бакалов, Марчев (60' Мартинович), Умарбаев, Кики.

В 59-ата минута Кайрат поведе с 0:2. Барбурзов вкара от фаул, изпълнен от ляво на вратата на Локомотив. В 64-та минута Иличевич от състава на казахстанците стреля от наказателното поле и реализира за 0:3. В 71-ата минута опасен изстрел на Дино Мартинович мина встрани от вратата на Кайрат. Две минути по-късно Дани Кики влезе в наказателното поле и с премерен удар прати топката във вратата на Кайрат за 1:3. В 75-ата минута след разбъркване в наказателното поле на противника, Ияд Хамуд се оказа най-съобразителен и от близко разстояние се разписа за 2:3. Точка на спора сложи Гоул, който оформи крайното 4:2 за Кайрат. В 85-ата минута на двубоя главният рефер свири край на мача, заради проблем с осветлението на терена, на който играха двата отбора.