Севиля изпусна Виляреал (видео)

Отборът на Севиля стигна само до 0:0 у дома срещу Виляреал в обеден мач от 21-ия кръг на Ла Лига. Самир Насри изпусна дузпа за "бяло-червените" в 50-ата минута. Като цяло тимът на Хорхе Сампаоли търсеше повече победата, но срещна непробиваемия Серхио Асенхо. "Подводницата" на Фран Ескриба изпусна две чудесни положения чрез Адриан Лопес. С равенството севилци вече изостават от с две точки от втория Барселона. "Жълтите" пък може да бъдат изместени от петото място от Реал Сосиедад.

По-малко от 30 секунди след началото на срещата Виктор Руис свали с ръце на земята Стеван Йоветич, но съдията Ундиано Майенко реши да не отсъди дузпа, вбесявайки щаба на домакините. В осмата минута Жонатан дос Сантос поиска дузпа, но повторенията показаха, че контактът с Габриел Меркадо е прекалено лек. В деветата завърналият се Адриан Лопес пропусна прекрасна възможност. Той беше изведен от Дос Сантос и насочи ниско по диагонала - в аут. В 17-ата Серхио Асенхо направи спасяване след удар с глава на Висам Бен Йедер. Хосе Анхел и Витоло шутираха неточно в 24-ата и 28-ата минути.

В 48-ата минута съдията сякаш реши да компенсира за несвирената дузпа в началото на двубоя и посочи бялата точка за безобидна схватка. Витоло се строполи далеч от вратата и макар че Марио Гаспар не игра с топката, той не извърши и нарушение. Самир Насри стреля лековато от бялата точка и Асенхо улови топката. В 55-ата Адриан изпусна ново положение очи в очи със Серхио Рико. В 59-ата Бен Йедер прати топката в мрежата, но при вдигнат флаг за засада. Засадата беше тънка, но я имаше. Андалуският тим натискаше, но Асенхо беше като истинска стена. В 76-ата стражът закова топката след изстрел на Пабло Сарабия. В 82-ата Висенте Ибора нанесе много опасен удар с глава, а Асенхо отново заслужи аплодисментите с чудесно спасяване.

В крайна сметка виляреалци успяха да стигнат до точка на "Рамон Санчес Писхуан".