Поморие не остави шанс на Загорец

Отборът на ОФК “Поморие” победи с 3:0 Загорец (Нова Загора) в контролна среща играна на градския стадион в морския град. В топлия съботен следобед двата тима показаха приятна и динамична игра.

Резултатът бе открит в 20-ата минута от Ахмедов,който засече с крак пас по замята на Шерденов. Домакините контролираха двубоя и създадоха няколко положения, които обаче не можаха да реализират поради липса на концентрация. В 41-ата минута Шерденов отбеляза рядко красив удар от 30 метра.

През втората част в двата отбора бяха направени множество смени,което повлия и на качеството на играта.

Поморийци стигнаха до класическа победа,след като в 63-ата минута Лозев насочи топката към вратата на Загорец и тя попадна в мрежата ,след рикошет на защитник на гостите.

Следваща контролна среща ,преди откриване на футболния турнир в гр. Поморие, ОФК “Поморие” се среща с отбора на ОФК “Карнобат” на 08.02. /сряда/ от 11:00 часа