Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Нова загуба за Пирин, Вагнер Лав опърли "орлетата" (видео)

Отборът на Пирин (Благоевград) записа трета загуба по време на подготовката си в Турция. Футболистите на Милен Радуканов паднаха с 0:3 от Аланияспор, като победата на домакините дойде напълно закономерно. Попаденията в българската врата бяха дело на бразилец, холандец и португалец - Вагнер Лав, Глинор Плет и Даниел Кандеяш.

За "орлетата" мача започнаха девет българи и двама чужденци - тунизийският нападател Аймен Суда и бранителят от Словакия Кристиян Костърна. Срещу тях босненската легенда Сафет Сушич заложи на мултинационален състав, начело с бившия бразилски национал Вагнер Лав. Освен дългогодишната звезда на ЦСКА (Москва) в елитния турски тим личаха имената на играчи, минали през клубове като Бенфика, Монако, Байер (Леверкузен), Лион и др. Сигурно е излишно да казваме кой е треньорът на Аланияспор - преди няколко години "Франс Футбол" определи Сушич за най-добрия чужденец в историята на Лига 1 и най-добрия футболист в историята на Пари Сен Жермен.

През първото полувреме Пирин се държа достойно срещу турския отбор, а най-деен пред вратата на съперника бе Орлин Старокин. На няколко пъти бившият бранител на Левски и Ботев (Пловдив) се оказа на върха на атаката на "орлетата", но мерникът му изневери. Веднъж Старокин можеше да порази целта с глава, а след това комбинация между него и Тони Тасев завърши с изстрел покрай вратата. И докато благоевградчани организираха безплодни акции към наказателното поле, Вагнер Лав откри резултата в 35-ата минута. Двукратният шампион на Южна Америка завърши с голов шут многоходово нападение на домакините.

През втората част Пирин загуби тотално ритъм, а постепенно играта на Аланияспор стана още по-агресивна. Влезлият след почивката Плет можеше да опъне мрежата почти веднага. Шанс да изравни се откри пред Суда, но той не сполучи да преодолее стената от удобна позиция от фаул. Последваха няколко разбърквания пред резервата Георги Аргилашки, за да дойде 61-ата минута, когато Плет направи 2:0. Холандският таран излезе на скорост срещу Аргилашки и с точен удар наказа българския вратар. Скоро след това Старокин шутира от десетина метра, но бранител спря топката с тяло. Това бе последната по-сериозна опасност, създадена от футболистите на Радуканов.

В 65-ата минута Стилян Николов фаулира Плет, последва дузпа, която Кандеяш без никакви проблеми превърна в нов гол - 3:0. Това е трета загуба за "орлетата", откакто лагеруват при комшиите. Преди това "зелените" паднаха от втородивизионния руски Нефтехимик (Нижнекамск) и украинския Ворскла Полтава.

Аланияспор - Пирин 3:0