Хамбургер се разигра срещу най-подходящия съперник (видео)

Защитникът Кириакос Пападопулос отбеляза единствения гол за Хамбургер ШФ, който се наложи с 1:0 над Байер (Леверкузерн) и взе скъпоценни 3 точки в битката си за оцеляване в Бундеслигата. Успехът е първи за отбора на Маркус Гисдол от началото на годината и го изведе над чертата на директно изпадащите.

Гостите от Леверкузен отново показаха, че се намират в слаба форма, след като в миналия кръг допуснаха обрат от 2:0 до 2:3 срещу Борусия (Мьонхенгладбах). "Аспирините" играха много неубедително и чак в последните минути създадоха напрежение пред вратата на Рене Адлер, но Щефан Кийслинг нямаше късмет и ударът му с глава срещна гредата.
Отсъствието на лишения от състезателни права за 4 месеца Хакан Чалханоолу оказа своето негативно влияние върху представянето на гостите, които за цяло първо полувреме не създадоха нито една голова ситуация. От своя страна футболистите на Хамбургер на два пъти пропуснаха да поведат след удари на Мергим Маврай и Боби Ууд.

След почивката треньорът на Леверкузен Роджер Шмит пусна в игра ветерана Кийслинг на мястото на дефанзивния халф Юлиан Баумгартлингер и отборът му показа малко по-привлекателно лице. Въпреки това, по-опасни бяха атаките на доммакините и при една от тях Ууд нацели гредата след пас с пета на Николай Мюлер.
В 76-ата минута гръцкият национал Пападопулос засече с глава центриране от левия фланг и докара до екстаз феновете на Хамбургер. Леверкузен се хвърли в отчаян щурм, а новото попълнение Леон Бейли направи няколко интересни пробива. В 85-ата минута Кийслинг с глава стреля в гредата и не успя да донесе равенството на гостите.

В класирането Байер е на 9-о място с 24 точки, а Хамбургер вече е 16-и с 16 точки, колкото има и Вердер (Бремен).