Георги Йомов не спира да бележи за Славия

Отборът на Славия загуби петата си контрола по време на лагера в Турция. "Белите" паднаха с 1:2 в Белек от елитния казахстански Ордабаси. Единственото попадение за българския тим реализира Георги Йомов, който се разписа за четвърти път от началото на зимнaта подготовка. Младият футболист е най-резултатният играч в отбора на Владимир Иванов.

През първото полувреме играта беше много равностойна с малко положения пред двете врати. В 43-ата минута узбекският национал Александър Хенрих вкара с точен удар от 7-8 метра във вратата, пазена от Марио Кирев.

През второто полувреме с влизането на Божидар Васев, Георги Йомов и Янис Карабельов "белите" натиснаха здраво своя съперник, а вратарят Сергей Бойченко отрази страхотен удар на Йомов от 25 метра. В 63-ата и стражът капитулира при шут на Йомов по земя от около 20 метра.

Мачът отиваше към заслужено равенство, когато седем минути преди края Булешов с параболичен удар от границата на наказателното поле вкара за втори път в мрежата на Кирев.

"Белите" имат три победи и две загуби по време на лагера си в Анталия. Шестата контрола ще бъде на 6 февруари с Терек (Грозни) в Белек.