Верея загуби от Ягелония в контрола в Турция

Верея загуби с 0:1 от лидера в полското футболно първенство Ягелония в контролна среща, играна днес в Турция. Старозагорци бяха равностойни на съперника в дълги периоди от срещата, като дори пропуснаха да поведат с най-добрата възможност за първото полувреме. В 25-ата минута Костадин Слаев получи пас в пеналта от Мирослав Енчев и отправи добър удар по диагонала, но вратарят на поляците Дамян Вемгларз успя да избие.

Десет минути след почивката Педро Еуженио беше изведен в чиста позиция от Янислав Иванов, но резервният страж на съперника Хуберт Гостомски блокира с крак шута на португелаца.
В 72-ата минута Здравко Илиев получи втори жълт и червен картон, но Верея не остана с 10 души, а по споразумение между треньорските щабове в игра на мястото на Илиев се завърна Енчев.

Ягелония стигна до победата с попадение на Карол Свидерски шест минути преди края. Той се възползва от пас от дълбочина, навлезе на скорост сам срещу Пламен Колев и хладнокръвно реализира.
В края поляците бяха близо и до втори гол, но Марек Василук нацели гредата от фаул.