Барселона и Везенков с нова издънка в Евролигата

Отборът на Барселона, където играе българският национал Александър Везенков, записа нова загуба в Евролигата, след като тази вечер отстъпи при визитата си на Жалгирис (Каунас) с 85:89 (24:18; 14:21; 23:22; 24:28) в двубой от XXI кръг на най-авторитетния клубен турнир на Стария континент.

Везенков се включи в срещата от резервната скамейка, но бързо натрупа лични нарушения, което ограничи игровото му време. Все пак, родният национал престоя на терена 16:25 минути, за който се отличи с 6 точки (1/2 за две точки, 1/1 от тройката и 1/1 от линията за наказателни удари), 2 борби, 2 асистенции и 1 открадната топка.

Най-резултатен за каталунците беше Хуан Карлос Наваро със 17 точки, а Тайрис Райс и Петери Копонен добавиха по 12 точки.

За Жалгирис с по 17 точки се отличиха Едгарас Улановас и Лукас Лекавичиус, а Паулис Янкунас и Артурас Милакнис добавиха съответно по 15 и 14 точки.

Двата отбора си размениха по една четвърт през първото полувреме, след като първоначално Барселона се възползва по-добре от шансовете си и поведе с 24:18, но през вторите десет минути домакините поеха инициативата и на почивката Жалгирис вече бе в ролята на лидер – 39:38.

В третата четвърт играта вървеше кош за кош, като след 30 минути резултатът бе равен – 61:61. В заключителната част домакините от Каунас демонтрираха по-висока концентрация, като се възползваха максимално от грешките на съперника, което им позволи да вземат периода с 28:24, а с това и крайния успех в мача – 89:85 в полза на Жалгирис.