Ливърпул се събуди, но Челси взе своето от "Анфийлд" и се доближи до целта (видео)

Лидерът в Премиър лийг Челси увеличи аванса си на върха на девет точки, въпреки че не успя да победи Ливърпул на "Анфийлд", след като двата отбора завършиха 1:1 в голямото дерби на 23-ия кръг. Това се случи благодарение на грешните стъпки на Арсенал, който загуби у дома от Уотфорд, и Тотнъм който завърши наравно със Съндърланд. Давид Луис (24') изведе лондончани напред след изненадващо изпълнение на пряк свободен удар, което свари Симон Миньоле неподготвен. Жоржиньо Вайналдум изравни (57'), а Диего Коща пропусна да донесе победата на Челси, тъй като не успя да реализира дузпа.

Жоел Матип започна като партньор на Деян Ловрен в центъра на отбраната на домакините. Натаниел Клайн, който до последно бе под въпрос заради травма, също стартира. Завърналият се вчера от участието си в турнира за Купата на Африка Садио Мане остана на скамейката за началото и се появи в игра за последните 15-ина минути. Една промяна имаше в състава на Челси в сравнение с последния шампионатен двубой на лондончани - Вилиан бе предпочетен пред Педро Родригес.

Ливърпул започна доста по-активно и действията се развиваха изцяло в половината на гостите. В 12-ата минута мърсисайдци създадоха и първото чисто голово положение, когато Вайналдум нанесе много силен и точен удар от 20-ина метра, който обаче бе избит от Куртоа.Ливърпул - Челси 1:1

В 24-ата минута обаче мърсисайдци бяха хванати отново неподготвени. Челси получи правото да изпълни пряк свободен удар след нарушение на Лалана срещу Азар. Всички очакваха, че Вилиан ще изпълни, но докато още Миньоле даваше инструкции на бранителите пред него, Давид Луис шутира и прати топката във вратата на белгиеца, който дори не гледаше в тази посока. Няколко минути след това Миньоле трябваше да се намесва след ново центриране от фуал и удар с глава на Вилиан.

До почивката домакините така и не успяха да отговорят на предизвикателството. Ливърпул - Челси 1:1

В 49-ата минута мърсисайдци организираха страхотна атака, при която Клайн проби добре отдясно, комбинира с Вайналдум, след което топката стигна до Фирмино, който бе оставен сам, но от 12 метра стреля безкрайно неточно. Челси отговори с удар от малък ъгъл на Моузес, след който топката срещна външната страна на страничната греда.

По-енергичната игра на Ливърпул обаче даде резултат в 57-ата минута. Удар на Лалана бе блокиран, след което Хендерсън изведе Милнър отляво. Английският национал центрира добре, топката рикошира в Моузес и стигна до Вайналдум, който я прати с глава във вратата.

Мърсисайдци продължиха да действат по-настоятелно, но в 76-ата минута лондончани организираха контраатака, при която Коща нахлу в наказателното поле, където падна след съмнителен контакт с Матип. Марк Клатънбърг обаче посочи бялата точка. Самият Коща се нагърби с изпълнението, но Миньоле спаси.Ливърпул - Челси 1:1

В последната минута Педро имаше чудесна възможност да донесе победата на гостите, но ударът му премина на сантиметри встрани от целта. Фирмино пък пропусна добър шанс за Ливърпул, след като засече с глава центриране на Мане, но изстрелът на бразилеца бе слаб и Куртоа улови без проблем.

Ливърпул е на върха с девет точки преднина пред Тотнъм и Арсенал. Ливърпул е четвърти, на десет пункта зад днешния си съперник.