Нефтохимик започна контролите с победа

Отборът на Нефтохомик Бургас спечели първата си контрола по време на лагера си в Алания, Турция. Възпитаниците на треньора Христо Янев победиха украинския Черноморец Одеса с 2:0.

През първото полувреме пред двете врати положения нямаше. През втората част обаче в игра влязоха Костадин Хазуров, Галин Иванов и Мариан Огнянов и мачът стана различен. В 64-тата минута Емануил Манев откри резултата със страхотен параболичен удар от границата на наказателното поле, а в 79-ата Хазуров отправи силен удар от разстояние, вратрят на Одеса отби топката лошо и отблизо Галин Иванов оформи крайния резултат.

В интерес на истината Черноморец игра с голяма част от резервите си, тъй като по-късно днес украинците играят с лидера в Полша Ягелония. Следващата контрола на Нефтохимик е на 4 февруари срещу казахстанския Тобол.