Вутов с прекрасен първи гол за Ботев, контузиха Неделев

Ботев Пловдив и украинския елитен Стал завършиха наравно 1:1 в третата контрола на "канарчетата" в Турция. Срещата завърши с минискандал. Турският рефер даде петминутно продължение, в което капитанът на Ботев Тодор Неделев бе контузен след изключително грубо влизане в гръб. Едва след като почти целият спортен щаб на Ботев бе влязъл на терена, реферът свири край на срещата. Преди това от грубостите на украинците пострадаха и вратарят Иван Чворович и Антонио Вутов.

Първото полувреме започна добре за Ботев. Антонио Вутов вкара първия си гол с жълто-черната фланелка след страхотно изпълнение на странична ножица след пас на Тодор Неделев. В 49-а минута след центриране от ъглов удар бранителите на Ботев увиснаха и Дебилко с глава вкара за 1:1. Три минути по-късно Омар Косоко бе повален в наказателното поле и Ботев получи право на изпълнение на дузпа. От бялата точка Неделев улучи лявата странична греда.

До края на мача Ботев опитваше да играе футбол, а украинците наблегнаха на грубостите. 15-минутен дебют за Ботев направи новото бразилско попълнение Фернандо Вияна, За пръв път в игра за тази година в игра влезе и Лъчезар Балтанов, който също записа 15 минути. Следващата контрола на Ботев е на 1 февруари срещу Пелистер Битоля.