Гол в добавеното време донесе точка на Монако на “Парк де Пренс” (видео)

Отборите на Пари Сен Жермен и Монако не излъчиха победител в дербито помежду си от 22-ия кръг на Лига 1. Мачът на “Парк де Пренс” бе доста равностоен и завърши 1:1. Макар този резултат да е по-скоро справедлив с оглед на показаното от двата отбора, начинът по който бе постигнат бе доста болезнен за домакините. Те поведоха с гол от дузпа на Единсон Кавани в 81-ата минута, но във 2-ата минута на добавеното време монегаските се добраха до точката след попадение на Бернардо Силва.

Иначе мачът бе доста динамичен, като положенията пред двете врати следваха едно след друго. Първият шанс се откри пред парижани, като в 10-ата минута удар от воле на Кавани мина покрай вратата. Две миунти по-късно обаче и гостите имаха добра възможност след изстрел на Тома Льомар. В 19-ата минута и Фабиньо стреля опасно от дистанция, но в 23-ата минута събитията отново се пренесоха пред вратата на Даниел Субашич, който бе затруднен след удар с глава на Кавани.

Последва нов шанс за гостите в 27-ата минута, когато изстрел от фаул на Джибрил Сидибе профуча покрай вратата. В 41-ата минута пък Лукас Моура отправи страхотен удар, който бе спасен от Субашич, а след това Кавани не се възползва да вкара при добавката.

Втората част започна с няколко положения за монегаските. На два пъти шансове се откриха пред Радамел Фалкао, а в 65-ата минута и Багайоко стреля опасно от дистанция, но в ръцете на Кевин Трап.

Последваха добри минути за ПСЖ и в 69-ата Тома Мюние проби по левия фланг и центрира в наказателното поле, къдео се стигна до разбъркване и накрая Анхел ди Мария отправи удар, но без да уцели вратата. След това и Юлиан Дракслер имаше добра възможност с глава 72-ата минута, за да дойде 80-ата, когато германецът бе изблъскан в гръб от Сидибе в наказателното поле и съдията даде дузпа за парижани. Единсон Кавани пък бе безпогрешен от бялата точка и откри резултата в мача.

В този момент играчите на ПСЖ вече се виждаха като победители, но гостите не мислеха така. Те се хвърлиха във финален щурм и първо удар на Килиан Мбапе бе спасен от Алфонс Ареола, а в добавеното време Бернардо Силва бе оставен да напредне пред наказателното поле и да стреля, като топката мина през куп от играчи, за да се озове в мрежата за крайното 1:1.

Така мачът завърши без победител, но гостите са по-доволни, като отново си върнаха първото място във временното класиране с 49 точки, колкото има и Ница. ПСЖ пък остава на 3-ата позиция с 46 точки.