Суперкласико се превърна в корида (видео)

Ривър Плейт победи с 2:0 Бока Хуниорс в поредното издание на аржентинското Суперкласико. Двубоят беше за купата "Луис Нофал", а Ривър се наложи с попадения на Себастиан Дриуси и Артуро Мина в разстояние на 6 минути след почивката.

Въпреки приятелския характер на двубоя, съперниците позволиха нервите да вземат връх в последните минути, когато се стигна до сбиване между няколко футболисти. Червени картони получиха Хуан Мануел Инсауралде и Дарио Бенедето от Бока, и Друиси от Ривър.

През първото полувреме мачът беше много интересен, а нападателите направиха непростими пропуски. В 63-ата минута Дриуси откри резултата от дузпа, а малко след това Мина засече с глава центриране от корнер и удвои преднината на Ривър Плейт.

БОКА ХУНИОРС - РИВЪР ПЛЕЙТ 0:2
0:1 С. Дриуси (63) д.
0:2 А. Мина (69)