Измъчена победа доближи Порто до Бенфика

С два гола в последните 10 минути Порто се наложи с 2:1 над Ещорил и се доближи само на точка до лидера Бенфика, който в понеделник гостува на Витория (Сетубал). Новата звезда на "драконите" Андре Силва откри от дузпа в 82-ата минута, а в края на редовното време се разписа и Хесус Корона. Домакините върнаха един гол чрез Данклер, но вече бяха останали с човек по-малко.

Срещата ще се запомни с това, че началото на второто полувреме беше забавено с няколко минути, защото феновете н Порто хвърлиха две бомбички и една от тях се взриви точно до вратаря на Ещорил Жозе Морейра.

В друг мач от 19-ия кръг Спортинг (Лисабон) победи с 4:2 Пасош Ферейра. До 35-ата минута домакините водеха с 3:0 след попадения на Андре Силва, Бас Дост и Желсон, но през второто полувреме се отпуснаха и бяха на път да изпуснат трите точки. Два гола на Уелтон за гостите върнаха интригата, но отново Бас Дост успокои Спортинг, който е трти, на 7 точки зад Бенфика.