Перфектни седем за Интер (видео)

Интер разгроми Пескара с 3:0 в мач от 22-ия кръг на Серия "А". Резултата откри Данило Д'Амброзио в 23-ата минута след центриране от корнер, в края на полувремето Жоао Марио покачи на 2:0, а резервата Едер довърши гостите в 73-ата минута. Това бе седма поредна победа за "нерадзурите" в първенството и общо девета във всички турнири. На другия полюс е представянето на гостите, които са последни в класирането и имат само един успех през сезона.

Интер вече е 4-и в таблицата, измествайки от него Лацио, който по-рано днес загуби на свой терен от Киево. В следващия кръг миланският гранд гостува на лидера Ювентус. На Пескара пък предстои да изиграе отложения мач с Фиорентина.
Наставникът на Интер Стефано Пиоли преобрази отбора и го върна в битката за местата, даващи право на участие в Шампионската лига. Днес той не можеше да разчита на наказания Кристиан Ансалди, а Евер Банега бе оставен на пейката за сметка на намиращия се в по-добра форма Жоао Марио. Роберто Галярдини отново беше титуляр в средата на терена, а Антонио Кандрева и Иван Перишич помагаха с пробиви по фланговете на капитана Мауро Икарди. Голмайсторът на Интер имаше добри спомени от мачовете с Пескара, и най-вече от един двубой с бившия си тим Сампдория, когато вкара 4 гола на "делфините".

За Пескара големият отсъстващ бе Джанлука Капрари. Той е наказан и не можа да играе срещу клуба, чиято собственост е. Старши треньорът Масимо Одо бе лишен и от услугите на Уго Кампаняро, Гастон Бругман, Алберто Джилардино, Микеле Форнасиер, Съли Мунтари и Давиде Витурини. От първата минута започна новото попълнение Григорис Кастанос, който бе взет под наем от Ювентус.
Натискът на Интер в началните минути принуди гостите да се приберат дълбоко в собствената си половина. Първия сериозен пропуска пред вратата на Албано Бисари направи Жоао Миранда. Опитният защитник скочи най-високо в наказателното поле след добро центриране на Галярдини, но стреля в аут. Пескара имаше отделни проблясъци в атака и при една от интересните си контри можеше да поведе, но гол на Валерио Вере правилно беше отменен заради засада.

В 23-ата минута поредното статично положение в полза на Интер завърши с гол. Бранителите на гостите се скупчиха около Икарди, но забравиха за Данило Д'Амброзио и десният бек отблизо опъна мрежата. Последваха пропуски на Галярдини и Жоао Марио. Португалецът бе оставен абсолютно сам срещу Бисари, но не успя да го прехвърли.
Стражът не Пескара спаси и силен удар на Перишич, но в 43-ата минута капитулира за втори път. В основата на попадението беше Перишич, който центрира към Жоао Марио и този път бившият футболист на Спортинг (Лисабон) не сбърка.

В началото на второто полувреме в играта на "нерадзурите" се забеляза сериозно отпускане, но Пескара така и не се възползва. Единствен Жан-Кристоф Баебек се опитваше да притеснява бранителите на домакините, но първо стреля над вратата, а малко по-късно при най-добрата атака на тима си Самир Ханданович му попречи да се разпише.
В 73-ата минута появилият се малко преди това в игра Едер заби трети гол за Интер. Той завърши хубава контра, преминала през Икарди, но повторенията показаха, че страничният рефер е пропуснал да вдигне флага за засада. Не след дълго друга резерва - Габигол, можеше да отбележи първия си гол за "нерадзурите", но Албано Бисари отново показа забележителен рефлекс.

ИНТЕР - ПЕСКАРА 3:0
1:0 Д. Д'Амброзио (23)
2:0 Ж. Марио (43)