15-годишен носи успех на Локо Пд срещу тима на Стойчо Младенов

Локомотив (Пловдив) победи с 1:0 водения от българския старши треньор Стойчо Младенов казахстански отбор Кайсар в първата си контролна футболна среща по време на лагера в турския курорт Алания.

Единственото попадение в срещата реализира Еяд Хамуд в 28-ата минута с удар от десетина метра след асистенция на Мартин Камбуров.

Българите вкараха топката в мрежата на съперника и три минути по-рано, но попадението на Димо Бакалов беше неправилно отменено заради засада.

В средата на втората част Кайсар получи отлична възможност да изравни от дузпа. Роберт Петров игра с ръка в наказателното поле, но Илко Пиргов спаси удара на Елжас Алтинбеков от бялата точка.

Последваха пропуски на Димо Бакалов и Кирил Котев, а резервата Дани Кики удари напречната греда с шут от границата на пеналта десетина минути преди края.

В самия край Бакалов се измъкна сам срещу вратаря, но не намери целта.

Неприятната новина за старши треньора Едуард Ераносян беше контузията на Димитър Велковски, който напусна принудително още в петата минута, заменен от Ванчо Траянов.

Следващата проверка на Локомотив е в събота срещу Словацко (Чехия).

Локомотив започна със следния състав: Кацарев, Шоко, Виданов, Везалов, Горанов, Велковски (5' Траянов), Йевтоски, Марчев, Бакалов, Хамуд, Камбуров

Съставът на Локомотив през второто полувреме: Пиргов, Шоко, Котев, Тунчев, Везалов, Роберт Петров, Траянов, Йевтоски, Бакалов, Мартинович, Кики