Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Макриев вкара на АПОЕЛ, но отборът му отпадна (видео)

АПОЕЛ (Никозия) се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Кипър след втора победа срещу Неа Саламина. Отборът на Живко Миланов спечели с 2:1 като гост и продължава напред с общ резултат 4:2. Попадението за домакините бе дело на българския нападател Димитър Макриев.

Пиерос Сотириу откри за АПОЕЛ в 9-ата минута, а в 70-ата Ефстатиос Алонефтис реши всичко с втори гол. До края остана време Макриев да затвърди добрата си форма с точен изстрел в 81-ата минута. Той напредна през центъра и се разписа с плътен изстрел по земята.

На четвъртфиналите продължават още Анортозис и АЕЛ Лимасол.

НЕА САЛАМИНА - АПОЕЛ 1:2
0:1 П. Сотириу (9)
0:2 Е. Алонефтис (70)
1:2 Д. Макриев (81)