ПСЖ на финал за Купата на Лигата

Отборът на Пари Сен Жермен е на крачка от спечелване на първия си трофей за годината. Парижани разгромиха Бордо с 4:1 като гост в 1/2-финален двубой от турнира и се класираха на финала, където чакат победителя от днешния двубой между Монако и Нанси.

Парижани бяха по-активният отбор на терена на стадион "Матмут-Атлантик" и още от първата минута дадоха ясно да се разбере, че не са пропътували разстоянието от 581 км от столицата до Бордо, за да правят подаръци на домакините.

Резултатът беше открит още в 19-ата минута с изключителен гол от пряк свободен удар на Анхел ди Мария, който остави без никакви шансове стража на Бордо, като прати топката точно под напречната греда в областта на сглобката. Домакините върнаха попадението в 32-ата минута чрез Ролан, до през втората част бяха довършени от гостите с попадения на Единсон Кавани (60 74) и отново Ди Мария (81).