Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

ЦСКА обърна Монтана в Суперлигата (видео)

Волейболният отбор на ЦСКА нанесе едва втора загуба на лидера в Суперлигата Монтана. Момчетата на треньора Александър Попов обърнаха и надиграха като гости монтанчани с 3:1 (20:25, 25:23, 25:15, 25:18) в дербито на междинния 14-и кръг, играно тази вечер в пълната зала "Младост".

Така "червените" са 12 победи, 1 загуба и 34 точки, но и мач по-малко. Монтана остана лидер във временното класиране с 12 победи, 2 загуби и 37 точки. В следващия редовен 15-и кръг ЦСКА е домакин на Черно море, докато монтанчани гостуват на Левски. Срещите са съответно в четвъртък (26 януари) от 18,00 часа и в петък (27 януари) от 18,30 часа.

Първият гейм започна по-добре за домакините от Монтана, които поведоха с 4:2 след блокада на Николай Къртев, а след това със 7:3 след ас на Александър Симеонов и блок на Златко Кьосев. Техническото прекъсване пък дойде при 8:5 за монтанчани след сервис в аут на Христо Цветанов от гостите. Последваха нов блок на Кьосев и контра на Минчо Минчев - 10:5 и тайм-аут за Сашо Попов. Независимо от това, Монтана запази преднината си до 15:11, след което "червените" намалиха до 15:13 след атака на Яни Георгиев и аут на Борис Наков. Все пак, второто техническо прекъсване дойде при 16:13 за домакините след мощна атака на Кьосев. Разликата стана 18:14 след блок-аут и ас на Минчев. Въпреки второто прекъсване за Сашо Попов и ЦСКА, последваха нови три директни точки от сервис на Минчев и 21:14. В крайна сметка момчетата на Даниел Пеев спокойно взеха гейма с 25:20 след сервис в аут на армейците.

Втората част тръгна отлично за "червените", които бързо дръпнаха с 4:0 след силни изяви на Смилен Мляков и Ивайло Стефанов. Разликата нарасна до 6:1 след страхотен блок на Яни Георгиев и 8:2 след успешна блокада на Мляков. Двата тима продължиха равностойно до 13:7, след което Монтана намали на 13:10 след атака на Александър Симеонов, ас на разпределителя Делчо Раев и контра през центъра на Борис Наков. Въпреки тайм-аута за Сашо Попов, резултатът стана 14:12 след отлична блокада на Минчо Минчев. Все пак, техническата пауза дойде при 16:13 за ЦСКА. Последваха успешна атака на Златко Кьосев и нов силен ас на Минчев и 16:15. Домакините дори изравниха при 17:17 след директна точка от сервис на Кьосев. Равенството се запази до 19:19, след което Монтана поведе с 20:19 след атака в аут на опитния ветеран Ивайло Стефанов. Играта продължи точка за точка до 21:21, след което армейците си върнаха предимството при 22:21 след страхотен блок на Мляков. ЦСКА стигна до геймбол при 24:22 след технично отиграване на Мляков, след което затвориха гейма в своя полза при 25:23 след грешка в атака на новото румънско попъление на Монтана Александру Захар, който влезе като резерва.

В началото на третия гейм домакините от Монтана поведоха с 3:1 след нова силна атака на Минчо Минчев. Постепенно ЦСКА успя да изравни при 6:6 след атака на Яни Георгиев и блокада на Ивайло Стефанов. Първата техническа пауза пък дойде при минимална преднина за "червените" - 8:7. Последваха блокада на Христо Цветанов и силна контра на Ивайло Стефанов - 10:7 и тайм-аут за Даниел Пеев. Независимо от това, разликата стана 12:7 след контра и нов блок на Цветанов. Предимството на ЦСКА продължи да расте до 15:9 след успешен блок на Смилен Мляков и 16:10 след бърза атака през центъра на Цветанов. Двата тима продължиха равностойно до 20:14 за армейците след атака на Красимир Георгиев. ЦСКА без проблеми спечели гейма с категоричното 25:15 след ас на Яни Георгиев и поведе с 2:1.

ЦСКА продължи добре и в четвъртата част, като дръпна с 2:0 след две успешни блока на Христо Цветанов. Играта продължи точка за точка до 8:6 за "червените" след атака на Ивайло Стефанов. Разликата леко нарасна до 10:7 след отлична блокада на Смилен Мляков. Постепенно Монтана изравни при 13:13 след атака на Александър Симеонов и аут на Мляков. ЦСКА си върна преднината при 16:14 след две много добри блокади на разпределителя Владимир Станков и Смилен Мляков. Последваха нови две контри на Цветанов и Мляков - 18:14 и тайм-аут за Даниел Пеев. Въпреки това, резултатът стана 21:14 след поредна успешна блокада на Мляков, ас на Владимир Станков и контра блок-аут на Ивайло Стефанов. В крайна сметка армейците безпроблемно спечелиха с 25:18 след атака през центъра на Краси Георгиев, а с това и мача с 3:1.

Над всички за ЦСКА бе Смилен Мляков със страхотните 23 точки (6 блока, 1 ас и 57% ефективност в атака) за победата. Христо Цветанов пък добави още 17 точки (4 блока и 87% ефективност в атака) за успеха. За домакините от Монтана Минчо Минчев също завърши със 17 точки.

МОНТАНА - ЦСКА 1:3 (25:20, 23:25, 15:25, 18:25)

МОНТАНА: Делчо Раев 3, Минчо Минчев 17, Александър Симеонов 6, Златко Кьосев 11, Борис Наков 13, Николай Къртев 3 - Добромир Иванов-либеро (Александру Захар, Леон Тончев)
Старши-треньор: Даниел Пеев
ЦСКА: Владимир Станков 5, Смилен Мляков 23, Яни Георгиев 13, Ивайло Стефанов 7, Христо Цветанов 17, Красимир Георгиев 10 - Мартин Божилов-либеро
Старши-треньор: Александър Попов.

Статистика: Боян Панталеев (скаутмен на ЦСКА)