Ървин Нгапет може да направи точка от всяка ситуация (видео)

Френският ас Ървин Нгапет за пореден път демонстрира защо е смятан за един от най-добрите волейболисти в света. По време на дербито от последния кръг в италианската Серия А1 срещу Сър Сейфти Конад (Перуджа), при 11:8 в тайбрека за тима си Азимут (Модена), Нгапет реализира точка, така както само той умее.

Всичко започна от мощна атака по диагонала на американеца Аарън Ръсел. Нгапет по някакъв начин успя да реагира и да посрещне силната забивка, която принуди либерото на Модена Салваторе Росини на страхотна защита. Въпреки че топката падаше някъде покрай рекламните пана, Тото Росини успя да я измъкне и дори да я подаде към Нгапет, който бе с гръб към мрежата и направи точката с т.нар. "багер" (с две ръце отдолу, б.р.). Играчите на Перуджа изобщо не бяха подготвени за това "чудо" на Нгапет и Модена успя да реализира за 12:8.

В крайна сметка Модена спечели с

3:2 (25:22, 19:25, 25:21, 21:25, 15:11)

след 2 часа и 19 минути битка. Нгапет отбеляза 14 точки (1 ас, 1 блокада, 41 % в нападение), а съотборникът му Лука Ветори се отличи с 22 (1 ас, 2 блокади, 54 % в атака). За гостите от Перуджа

Ръсел записа 21 точки

(1 ас, 3 блокади, 68 % в нападение), а в първия гейм на епичния двубой за малко в игра се появи и