Ботев (Пд) загуби от Хонвед

Отборът на Ботев (Пловдив) започна със загуба 2017 година. В контролна среща, играна на турска земя, “канарчетата” отстъпиха с 0:2 на втория в унгарския шампионат Хонвед. “Жълто-черните”, които бяха без все още възстановяващия се след тежка контузия капитан Лъчезар Балтанов, Фелипе Бризола и Омар Косоко, получиха по едно попадение в двете части. Хонвед поведе в 29-ата минута, а шест преди края удвои аванса си, като по този начин оформи и крайния резултат.

В 3-ата минута Борис Тютюков стреля по диагонала от 20 метра, но не затрудни вратаря на съперника, който спаси. Десет минути по-късно защитникът на "канарчетата" Радослав Терзиев сгреши при опита си да върне с глава към вратаря Георги Георгиев, което позволи на футболист на Хонвед да се озове сам срещу стража, но Георгиев показа рефлекси и изби топката. Четвърт час след началото Тодор Неделев шутира извън наказателното поле, вратарят на унгарците изби, след което топката попадна в Борис Тютюков, но след добавката тя премина встрани от вратата. При ответната атака на съперника стражът на "жълто-черните" парира опасен удар към вратата си.

В 23-ата минута след центриране от десния фланг по атаката на Хонвед топката бе засечена във въздуха от нападател на унгарците, който с глава изпрати кълбото в десния страничен стълб на вратата на Георгиев. В 29-ата минута унгарците поведоха в резултата. След центриране от фаул в близост до флагчето за изпълнение на корнер топката бе засечено с глава от футболист на Хонвед, който я прати във вратата за 0:1.

Второто полувреме започна с натиск на "жълто-черните" и в 47-ата минута Тодор Неделев изведе Серкан Юсеин на удобна позиция, който стреля в аут. Седем по-късно капитанът центрира, но Серкан Юсеин прати топката с глава над вратата на съперника. Само след две минути отново Юсеин излезе на удобна позиция, но стреля неточно.  В 57-ата минута Рангел Игнатов би право в ръцете на вратаря на Хонвед. В 66-ата минута Тодор Неделев изведе на чиста позиция Иван Кирев, който стреля, но стражът на унгарците изби.

Шест минути по-късно левият защитник на "жълто-черните" Крум Стоянов стреля от границата на наказателното поле, но и той обаче нямаше шанс, след като топката премина покрай десния страничен стълб на вратата на Хонвед. Футболистите на Ботев продължиха да нападат по-често и в 78-ата минута Петър Чалъков стреля, но защитник на съперника блокира шута му.

В 83-ата минута Иван Кирев отбеляза красив гол, но съдията го отмени заради фаул в атака на негов съотборник. В 84-ата минута Хонвед успя да отбележи втори гол. След атака по левия фланг и ниско центриране в наказателното поле играч на унгарците засече топката във вратата на Георги Георгиев.

Състав на Ботев: Георги Георгиев, Лазар Марин, Крум Стоянов, Цветомир Панов, Кристиан Димитров, Радослав Терзиев, Меледже Омнибес,Милко Георгиев , Тодор Неделев, Серкан Юсеин, Борис Тютюков (Иван Кирев, Радослав Апостолов, Кристиан Добрев, Даниел Златков, Никола Марин, Петър Чалъков, Атанас Ташолов)