Тунис се класира на 1/4-финал след зрелище срещу Зимбабве

Отборът на Тунис стана поредният сигурен участник на 1/4-финалите в турнира за Купата на африканските нации. Това стана факт, след като тази вечер северноафриканците надиграха с 4:2 Зимбабве в последния си мач от група “В” и така си осигуриха второто място в крайното класиране.

Двата тима сътвориха истинско голово зрелище. Тунис пръв взе преднина от 3 попадения. В 10-ата минута Слити получи пред наказателното поле и стреля през куп от играчи, като топката някак се озова във вратата за 1:0. В 22-ата минута след страхотно двойно подаване Мсакни бе изведен на скорост в пеналта и удвои преднината на своя тим. В 36-ата минута резултатът стана класически, когато Хениси получи извеждащ пас в наказателното поле, изпревари прекия си пазач и с шпагат засече топката във вратата. Преднината на Тунис дори можеше да бъде и по-голяма, но още един гол бе правилно отменен разари засада.

В 42-ата минута играчите на Зимбабве за кратко върнаха интригата. Мусона получи пас в наказателното поле и показа блестяща техника, за да елиминира няколко защитници, след което с удар в далечния ъгъл намали на 3:1. В самия край на полувремето обаче тунизийците получиха дузпа и Уайиб Хазри бе точен от бялата точка за 4:1.

През втората част Зимбабве успя да направи загубата си малко по-почетна. В 58-ата минута след хубава контраатака Ндоро получи на скорост и технично оформи крайното 4:2.

В другия мач от групата Алжир и Сенегал не успяха да излъчат победител и направиха 2:2. Този резултат обаче реално нямаше значение, тъй като Сенегал вече си бе гарантирал първото място в групата, а Алжир дори и да беше победил, щеше да завърши на 3-ата позиция и отпада от турнира.

Така вече се знаят първите две четвъртфинални двойки. Сенегал се изправя срещу Камерун, докато Тунис ще срещне Буркина Фасо в следващата фаза.