Бивш левскар откри головата си сметка в Кипър

Българският защитник Борислав Стойчев реализира първия си гол в кипърския футбол. Бившият играч на Левски, Берое, Миньор (Перник) и Черно море бе в основната на победата с 2:0 на Етникос Ахна в домакинството на Докса в мач от 20-ия кръг на първенството.

Той се разписа с глава в 24-ата минута след центриране на Николай Киприани от ъглов удар. Десетина минути по-късно Емилио Селая удвои отново след изпълнение на корнер. Стойчев, както и останалите българи в състава на победителите - Филип Филипов и Пламен Крачунов, записаха пълни 90 минути.

Двубоят беше прекъснат за повече от половин час малко след началото на второто полувреме заради проблем с осветлението. След подновяването на играта имаше още един много куриозен момент. За игра с ръка, реферът даде дузпа срещу Етникос, но след множество сканадли в рамките на две-три минути, той и колегите му решиха да отмент своето решение.

С успеха Етникос се изкачи на седмомо тясто с 27 точки. Шампионът Апоел Никозия на Живко Миланов е лидер с 49 точки.