Обири и Муир в спор за първа победа в Карлсруе

Организаторите на атлетическия турнир от сериите на IAAF World Indoor Tour в Карлсруе на 4 февруари обявиха две от големите звезди, които ще стартират в Германия. Това са сребърната олимпийска медалистка Хелън Обири и рекордьорката на Великобритания на 1500 м Лаура Муир. Двете ще премерят сили на 3000 м в Карлсруе.

И двете ще се опитат да спечелят своята първа победа в германския град. Обири се нареди втора на 1500 м в Карлсруе през 2012 г., а месец по-късно спечели световната титла на 3000 м в Истанбул. Муир също има второ място, но на 3000 м, през 2015 г.

Обири и Муир демонстрираха формата на живота си през последните 12 месеца. Обири записа лични постижения от 3:59.34 мин на 1500 м и 8:24.27 мин на 3000 м преди да спечели олимпийското сребро на 5000 м и да завърши сезона с личен рекорд от 14:25.78 мин в същата дисциплина. Отличното й представяне продължи и през зимата, след като вече спечели няколко състезания по кроскънтри.

Муир пък подобри рекорда на Великобритания на Кели Холмс на 1500 м с 3:57.49 мин на Диамантената лига в Лондон през лятото на 2016-а. В края на сезона тя коригира още веднъж рекорда, спирайки хронометрите на 3:55.22 мин в Париж. В началото на януари тази година пък тя прати в историята рекорда на Великобритания на 5000 м в зала, след като финишира за 14:49.12 мин.

Снимка: iaaf.org